SOSYAL MEDYA
İletişim İçin. 0 553 307 39 63
İLETİŞİM
Bizimle tanışmak için merkezimize davetlisiniz
Adalet Mah. Manas Bulv. No:39 Folkart Towers B Kule Kat:32/3201 Bayraklı - İZMİR
Blog Yazıları
Diyabeti önce yakından tanıyalım. Diyabet, kan şekeri dengesi olmak üzere vücutta başka metabolik olaylarda da sorun yaşatan bir hastalıktır. Diyabetik bireylerde kan şekeri tıbbi beslenme tedavisi ve gerekli ilaç/insülin tedavisi ile belli aralıkta tutulmalıdır. Hasta tedavisine özenli bir şekilde devam ettiğinde, kan şekeri dengede tutulabilir. Böylece kan şekeri dengede iken diyabetin yarattığı hücre defektlerini engellemiş oluruz.
Ayşe, diyetisyene gitmeye karar verir. Çok heyecanlı, bir o kadar da meraklıdır, sürecin nasıl işleyeceğini bilmek ister. Diyetisyen ile gerçekleşen ilk görüşmesinde, aklındaki tüm soruları sorar, listesini alır ve görüşmeden ayrılır.
Gastrit, midenin iç yüzeyinin iltihaplanmasıdır. İki türde olabilir. Bunlardan 1.si ani başlayan akut, diğeri ise süregelen kronik halidir. Günümüz beslenmesi ve besin tercihlerine bağlı olarak akut gastrit her yaşta görülebilmektedir.
Tek tip beslenme şeklinde yürütülen zayıflama diyetleri, hem doğrudan hem de dolaylı olarak zarar verir. Günlük almamız gereken enerjinin, %50-60’ı karbonhidratlardan, %12-15’i proteinlerden ve %30 u da yağlardan olması ideal olanıdır. Her besinin, her besin grubunun vücutta ayrı işlevleri vardır. Kiminin önceliği enerji vermekken, kimisi oluşan yeni hücreler için gereklidir.
Arıların bitki tomurcukları veya salgılarından toplayarak dönüştürdüğü bir üründür Propolis. Kovanlarının etrafı hatta kovana giden geçitler bile propolis ile kaplıdır. Bu sayede kovana girmek isteyen olası bakteri, mantar, böcek ve diğer hayvanların girişini engellemiş olurlar. Çok eski bir geçmişi olan propolisi, mumyalama tekniklerinde koruyucu olarak da kullanmışlardır.
Kahvaltıyı atlama! Gün içerisinde açlık atakları, tatlı krizleri yaşamak istemiyorsanız, mutlaka kahvaltı yapın. Kahvaltı ile güne başlayanlar, günde ortalama 300 kalori daha az tüketiyor. Bu da ayda – 1 kg yapar. Bir diğer önemli nokta, düşük kalorili kahvaltılarla güne başlamak… Gün boyu açlık duygusu ile boğuşmamak için, kahvaltı tabağınızı mümkün olduğunca karbonhidrat, protein ve yağ üçlüsünden dengeli düzenleyin.