SOSYAL MEDYA
İletişim İçin. 0 553 307 39 63
İLETİŞİM
Bizimle tanışmak için merkezimize davetlisiniz
Adalet Mah. Manas Bulv. No:39 Folkart Towers B Kule Kat:32/3201 Bayraklı - İZMİR
Hakkımda

Bengü Burcu İpek

Holistik Diyetisyen Bengü Burcu İpek


29 Kasım 1989 tarihinde Adana’da doğdum. Lise eğitimimi Diyarbakır, Ergani Anadolu Öğretmen Lisesi’ nde tamamladıktan sonra İzmir’e taşındım. Ege Üniversitesi Biyomühendislik bölümünü yarıda bırakıp, tekrar sınava girip 2011 – 2015 yılları arasında Şifa Üniversitesi’ nde Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü okudum. Obez bir çocuk olarak büyüdüğümden ve yeme bozukluğu tedavisi almış biri olduğumdan, yeme bozuklukları, yeme psikolojisi alanlarına özel bir ilgim ve yoğunluklu çalışmalarım var.

2017 yılından bu yana İzmir Ödemiş ilçesi’nde Bengü’ce Diyet & Beslenme Danışmanlığı ofisimde Ödemiş ve çevresi ilçelere yüz yüze bunun dışında Türkiye’nin her yeri ve yurt dışına beslenme danışmanlığı vermekteyim. Beslenmenin bütünselliğini savunan ve uygulayan yaklaşımda bir diyetisyen olduğum için de holistik tıp eğitimi alarak danışmanlıklarımı daha kapsamlı bir hale getirdim.

Bugüne kadar birçok Beslenme ve Diyetetik kongre ve seminerlerine katıldım. Temel amacım herkesin kendi sürdürebilir sağlıklı beslenme modelini keşfetmesi. Bunun için akademik bilgilere dayanarak sürekli günceli takip ediyor, eğitimlerimi çoğaltıyorum. Misyonum bireylere öğretmek, bireylerin yaşam kalitesini artırmak ve hastalıklara yakalanmadan koruyucu tedavi ile fiziki ve ruh sağlığı bir bütün olan bireyler olmalarına destek vermek. Oluşmuş hastalığı tedavi etmek değil, nedenini bulup orayı iyileştirmenin asıl tedavi olduğu görüşünde hizmetlerime devam etmekteyim.